if_photoif_put_inmenu
Ескаро Колор
Зателефонуйте нам!
+38 (050) +38 (050) 398-03-52 Показати
+38 (067) +38 (067) 559-84-90 Показати

Офарблюємо дерево Колеровать лаком правильно!

04 серпня 2015

Особливості нанесення колерованих лаків  

Деревина це унікальний будівельний матеріал. Доступний, різноманітний, зручний в обробці, але в той же час і досить легко уразливий. Тому він потребує захисту, який буде гарантувати експлуатування дерев'яних виробів і конструкцій протягом тривалого часу. Одним з видів захисту деревини є її обробка безбарвними або колерованими лаками.
Загальні рекомендації. 

Колерований лак необхідно наносити тонкими рівномірними шарами для отримання однорідного кольору на всій поверхні. Лак наноситься пензлем вздовж волокон деревини від початку до кінця дошки. При нанесенні лак добре втирається в поверхню деревини. 

При використанні водорозчинних лаків необхідно враховувати, що вони надають поверхні шорсткість, піднімаючи волокна деревини. Після висихання лаку поверхню потрібно акуратно відшліфувати. Для шліфування використовувати дрібнозернистий наждачний папір з зерном «240» або ще дрібніше. Нанесений кольоровий лак шліфувати треба дуже обережно, щоб не видалити разом з ворсом і кольорову плівку лаку.

Структура поверхні також істотно впливає на насиченість кольору покриття. Шорсткі і пористі основи вбирають лак сильніше і тому виглядають більш темними (насиченими), ніж гладкі і добре відшліфовані.

На сприйняття кольору покриття також має вплив ступінь блиску покриття. Глянцеві поверхні виглядають більш темними. 

Зв'язувальні речовини різних типів лаків відрізняються за кольором, що також впливає на кінцевий колір покриття. 

Акрилові лаки утворюють повністю прозору безбарвну плівку.

Алкідні лаки утворюють жовтувато-коричневу плівку. 

Всі прозорі лакові алкідні продукти при нанесенні на деревину в обов'язковому порядку надають їй колір від світло-жовтого до темно-коричневого, тобто «запалюють» деревину. Колір залежить від типу смоли, яка використовувалася як зв’язувальне. Таким чином, висохла алкідна плівка надає деревині жовтих тонів. Під час колерування алкідних лаків необхідно пам'ятати, що до основного кольору буде додана «жовтизна» самого лаку.